SK HU EN-US Sirius Cybernetics

PowerFlare Made In The USA

home | výrobky | objednať | zákazníci | médiá | o nás |  faq | registerujte si výrobok | mapa stránok

Volajte+421 905 357 951

 

Často kladené otázky

Nižšie v často kladených otázkach nájdete odpovede o bezpečnostnom svetle, majáku PowerFlare®. Kliknite na otázku, a čítajte odpoveď. POZNÁMKA: Niektoré popisy (napríklad nabíjacie pokyny) sa nevzťahuje na nenabíjateľnú "LC" jednotku PowerFlare®. Pre bližšie informácie si prečítajte technický popis.


Čím sa odlišujú produkty PowerFlare® od iných elektronických majákov?

Odolnosť: Jednotky PowerFlare® sú ultra-kompaktný, zvnútra vystužený s vysokopevnostným obalom navrhnutý aby odolával tlaku a vydržal prejazd naložených ťažkých nákladných áut a robotu pod vodou až do hĺbky 90 metrov. Žiadne iné fakle alebo elektronické majáky to nedokážu.

Viditeľnosť: Jednotky PowerFlare® používajú najnovšiu technológiu vysoko svietivých svetlo vyžarujúce diody (LED), podobne ako moderné sveteľné mostíky policajných a hasičských áut. Užívateľ si môže vybrať medzi rôznymi vzormi blikania a tak riadiť pomer medzi viditeľnosťou a životnosťou zdroja.

Nabíjateľná: Inteligentný nabíjací systém zabraňuje prebíjaniu a zabezpečí aby jednotky vždy boli pripravené na používanie. Užívateľ je odberemenený od výmeny alkalických batérií, a sledovaním, že kedy má vymieňať batérie.

Bezpečnosť: Jednotky PowerFlare® sú voduvzdorné a hermeticky uzavreté môžete ich používať aj v priestoroch s nebezpečenstvom výbuchu. Každopádne, jednotky neprodukujú žiadne toxické alebo iné látky.

Flexibilita: PowerFlare® nie je len bezpečnostné svetlo - maják, je to platforma pre mnohé iné riešenie napríklad pre voľný čas, turistika alebo armáda.špecifikačný list nájdete tu.

V priestore pre stiahnutie nájdite obrázky a videá s jednotkami PowerFlare® v akcii.


Ako jednotky PowerFlare® zarobia na seba?

Náklady pri používaní pyrofalí: Cena je $1 za 15-minút, respektíve $4 za hodinu. Tabuľka ukazuje, aké budú náklady pri používaní pyrofaklí.

Ceny sú rátané pri používaní 10 faklí pri jednom zásahu:
100 hodín 500 hodín 1,000 hodín 2,000 hodín
$4,000 $20,000 $40,000 $80,000

Keď rátame za tri roky, denne s dvoma hodinami, a s 10 kusovými balíkmi vychádzajú náklady na $80,000. Bezpečnostné svetlo - maják PowerFlare® zataží Váš rozpočet oveľa manej, lebo je nabíjateľná a tým aj znovupoužiteľná. Prehľad produktovej rady nájdete tu.

Scénár:
Náklady na vybavenie jedného policajného vozidla s jednotkami PowerFlare® 6-Pack. Keď rátame ročne s 20-timi výjazdmi za mesiac kde sú položených 5 kusov pyrofaklí:

Cena PowerFlare 6-Pack-u:$600
Cena faklí:$1,200
Úspora pri používaní PowerFlare:$600 za vozidlo
 

A teraz vynásobte túto úsporu s počtom Vašich vozidiel.

O ďaľsích výhodách sa môžete dočítať na našich stránkach.


Môžu používať jednotky PowerFlare® len v oblasti bezpečnosti cestnej premávky?

Užívatelia sú len obmedzený vlastnou fantáziou. Zákazníci ktorí potrebujú bezpečné, mimoriadne odolné, svetlo s vysokou intenzitou, napríklad potápači, turisti, bicyklisti alebo armáda. O rozsahu možností využitia sa dočítate tu.


Aké náročné je nainštalovať nabíjačku PowerFlare® do môjho auta?

Nabíjačka (vo veľkosti ako prenosný počítač) sa inštaluje veľmi jednoducho. Buď sa pripojí do cigaretového zapalovača vozidla, alebo sa urobí pevná prípojka na palubnú sieť.


Čo sa stane keď potrebujem viac ako jednu nabíjačku PowerFlare® vo vozidle?

Nabíjačka je modulárna. Je možné pripojiť sériovo až 10 nabíjačiek, tým môžete nabíjať až 60 jednotiek PowerFlare®.


Môžem si kúpiť aj jeden kus jednotky PowerFlare®?

Áno. Môžete si kúpiť PF-200.

Ako dlho môže fungovať jednotka PowerFlare® na jedno nabitie?

Jednotky PowerFlare® obsahujú obvody inteligentného nabíjacieho systému a riadenia spotreby čo umožňuje prevádzku od 5 do 100 hodín podľa druhu blikania.


Akú dlhú životnosť má jednotka PowerFlare®? Môže sa žiarovka vypáliť?

Keďže jednotky PowerFlare® nepoužívajú žiarovky s kovovým vláknom, alebo so stroboskopickým svetlom, ale sú vybavené modernou LED technológiou (ako napríklad moderné svetelné mostíky policaných áut) sú schopné bezporuchovej prevádzky minimálne 100000 hodín. Ďalej neobsahujú žiadne pohyblivé súčiastky ani kontakty ktoré by sa mohli opotrebovať. Jediným limitujúcim faktorom sú životnosť batérií/akumulátoru. Pri každodennom používaní doporučujeme meniť akumulátory každé tri roky. Súčastnosti jednotky PowerFlare® vrátia vynaložené prostriedky za menej ako 20 hodín prevádzky (v porovnaní s pyrofakľami).


Aké môže byť farba LED svetla jednotiek PowerFlare®?

Vo väčšine prípadov (zákony a predpisy), farba pyrofaklí musí byť červená. Na žiadosť zákazníka môžeme dodávať aj iné farby ako: žltá(jantárová), zelená, modrá, biela a infračervená, pre označovanie pristávacích plôch, majáky alebo pre domáce používanie.


Aké sú dostupné vzory blikania jednotiek PowerFlare®?

Jednotky PowerFlare® môžu vyžarovať svetlo v nasledovných vzoroch blikania:
  1. dvojbliknutie
  2. bliknutie
  3. otáčavé svetlo (maják)
  4. striedavé preblikávanie
  5. plynulé svetlo

S touto variabilitou si môže užívateľ vybrať medzi veľkou viditeľnosťou a dlhou dobou prevádzky. Plynulé svetlo môžete použiť aj ako núdzové osvetlenie pri výpadku elektrickej energie. Napríklad,  jednotka dodáva dosť svetla pre výmenu pneumatiky v noci. Inteligentný riadiaci systém si zapamätá  posledný zvolený vzor blikania, to znamená, keď si užívateľ vloží v zapnutom stave jednotku do nabíjačky, tak jednotka PowerFlare® sa vypne a po vybratí jednotka PowerFlare® sa automaticky zapne s tým vzorom blikania, s ktorým bol vložený do nabíjačky. V prípade, že potrebujete vlastný, špeciálny vzor blikania, je možné si pre Vás vyrobit jednotku na objednávku podľa zadanej špecifikácie.


Môžem jednotku PowerFlare® namontovať do cestných kuželov alebo na cestné zátarasy?

Áno, jednotky PowerFlare® môžete vložiť do cestných kuželov a tým ich zvnútra rozsietiť,  alebo pripnúť ju sponou na cestné zátarasy. Potom ju môžete prevádzkovat v režime "MUTCD Class A" (blikanie) alebo "Type C" (stále svetlo).


Môže môj akumulátor vo vozidle úplne vyčerpať nabíjačka PowerFlare®?

Nabíjačka PowerFlare® čerpá veľmi malé množstvo elektrickej energie, a aj to len vtedy keď potrebuje nabiť jednotky PowerFlare® Po nabití jednotiek PowerFlare® je odber zanedbateľný. V prípade, že nabíjačka PowerFlare® zistí malé napätie v palubnej sieti motorového vozidla sám sa automaticky vypne.


Môžu trpieť akumulátory v jednotkách PowerFlare® "pamäťovým" efektom alebo prebíjaním?

Nie. Jednotky PowerFlare® sú vybavené chytrým obvodom na riadenie nabíjania. Zabraňujú nedostatočnému alebo prebytočnému nabíjaniu.


Sú nejaké bezpečnostné výhody?

  • Federálne predpisy 49 CFR §§ 392.25 & 393.95(g) zakazujú prevážanie akýchkoľvek oheň produkujúcich faklí vo vozidlách ktoré prevážajú výbušniny; horľavé kvapaliny alebo plyn, či naložené alebo prázdne; alebo keď motorové vozidlo poháňa zemný alebo PB plyn. Na výrobky PowerFlare™ tieto obmedzenie sa nevzťehujú.
  • Firma Ford Motor Co. označila fakle ako "nebezpečná" položka t.j. pri zadnom náraze alebo pri požiary vozidla; čítajte tu (po anglicky). Alebo  stiahnite správu U.S. DOT.
  • Existuje množstvo prípadov keď dôjde ku "spontánnemu" zapáleniu vo vozidle.
  • Tu si môžete prečítať správu (štatistiku) o počte zranených a obetí príslušníkov polície.

home | výrobky | objednať | zákazníci | médiá | o nás  faq | registerujte si výrobok | mapa stránok

Volajte : +421 905 357 951

Made In The USA

Copyright ©2004 PowerFlare Corporation. POWERFLARE, the PowerFlare logo, and "ByFirst Responders for First Responders" are trademarks of PowerFlare Corporation. POWERFLARE is a Registered Federal trademark. All othermarks are the property of their respective holders. Specificationssubject to change without notice. Pat. Pending.
KEY WORDS:flareflare strike flare magnesium flare electronic flare fusee fusee fusee,road flare, safety flare, traffic flare, traffic safety, incendiaryflare, incendiary flares, roadway safety, public safety Power FlarePowerFlare powerflare power flare power flare perchlorate contaminationperchlorate water light stick chemical stick